ESG w centrum rozwoju Twojego biznesu.

Instalacje fotowoltaiczne to oszczędności tworzące trwałą wartość. Sprawdź jak możesz mądrze realizować cele ESG jednocześnie oszczędzając koszty.

Sprawdź jak realizować ESG

Czym jest ESG?

Koncepcja ESG na stałe wpisuje się w nowoczesny biznes, ponieważ staje się nie tylko obowiązkiem ale źródłem przewagi. Nasza filozofia ESG jest ukierunkowana na tworzenie pozytywnego wpływu i długoterminowej wartości dla przedsiębiorstw poprzez nowoczesne rozwiązania energetyczne.

Dążymy do osiągnięcia celów ESG wykorzystując moc energii słonecznej i nowoczesne rozwiązania energetyczne, co nie tylko pozwala tworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość dla nas wszystkich ale również obniżać koszty operacyjne.

Biznes z Trzech Stron

ESG to trzy obszary – środowiskowy, społeczny i ład korporacyjny, które pozwalają ocenić, jak firma działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Firmy, które skutecznie uwzględniają te czynniki, dążą do osiągania nie tylko finansowych wyników, ale także pozytywnego wpływu na otaczający je świat i społeczeństwo co wpływa na ich reputacje i odbiór ich produktów przez konsumentów.

Kluczowe Obszary Raportowania ESG

Środowiskowe: Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój to priorytet. Cele środowiskowe to rozwiązania, takie jak instalacje fotowoltaiczne i ekologiczne źródła ciepła, które zmniejszają emisję np. CO2.

Społeczne: Ten aspekt dotyczy relacji firmy z otoczeniem, w tym pracownikami, klientami oraz społecznością lokalną. Chodzi o oddziaływanie na społeczność oraz dbałość o prawa pracowników i konsumenckie, a także promowanie działań społecznie odpowiedzialnych.

Ład Korporacyjny: To wymaga stosowania wysokich standardów zarządzania i kontroli, które zapewniają przejrzystość i odpowiedzialność w działaniach firmy.

ESG Obowiązki Względem Inwestorów

ESG stało się bardzo ważnym elementem analizy i podejmowania decyzji przez inwestorów. Wpływa ono na atrakcyjność inwestycji, renomę, stabilność i zdolność do generowania zysków w przyszłości.

Dlatego wiele firm i przedsiębiorstw dobrowolnie wdraża polityki i strategie związane z ESG, aby przyciągnąć inwestorów, zyskać zaufanie klientów i społeczności oraz zminimalizować ryzyko.

Według badania GPW 81% ankietowanych uwzględnia bądź planuje uwzględniać informacje ESG w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Blisko 40% ankietowanych zauważa zależność pomiędzy stosowaniem praktyk ESG a wynikami finansowymi firmy. (GPW, Wpływ czynników ESG na decyzje inwestycyjne)

Instalacje Fotowoltaiczne i ESG: Dwie Korzyści w Jednym Rozwiązaniu

Instalacje fotowoltaiczne są jedynymi z najczęściej podejmowanych działań ESG, pozwalają jednocześnie realizować cele środowiskowe poprzez redukcję emisji szkodliwych gazów oraz oszczędzać na kosztach zakupu energii elektrycznej oraz zwiększyć niezależność energeytczną.

INERGIS pomaga klientom osiągnąć cele strategii ESG jednocześnie zapewniając realną korzyść ekonomiczną co przekłada się na konkurencyjność kosztową produktów. Instalacje fotowoltaiczne i efektywność energetyczna firm przyciąga inwestorów i jednocześnie zwiększa zaufanie klientów do produktów.

Wierzymy, że firmy które dzisiaj inwestują w instalacje fotowoltaiczne i efektywność energetyczną zyskają przewagę konkurencyjną dla swoich produktów.

Porozmawiaj z nami o celach Twojej firmy

Jakie korzyści realnie zyska Twoja firma?

Już po

3 latach

Zwrot z inwestycji

Realizacja celów korporacyjnych ESG.

Pozytywny wizerunek i zrównoważony rozwój

Zwiększenie wartości firmy w ocenie inwestorów.

Ochrona przed wzrostem cen energii

Relizuj ESG z INERGIS!

Zwrot z inwestycji już po 3 latach

* Rzeczywiste oszczędności wynikające z instalacji fotowoltaicznej mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość instalacji, kierunek i nachylenie dachu, zużycie energii, warunki pogodowe itp. Oszczędności dzięki instalacji fotowltaicznej są szacowane jako oszczędność na zakupie energii elektrycznej.

Zostaw kontakt a przygotujemy dla Ciebie symulację uzysków ekonomicznych i ekologicznych instalacji.

Zacznij oszczędzać z ESG – zamów bezpłatną wycenę

Twój partner w modernizacji energetycznej

Niezależność energetyczna i zrównoważony rozwój to kluczowe filary nowoczesnego biznesu. Postaw na sprawdzone rozwiązania i rzetelnego wykonawcę.

INERGIS S.A. jest generalnym wykonawcą, który realizuje projekty budowlane elektrowni fotowoltaicznych o różnej skali i poziomie złożoności. Zapewniamy usługi serwisowe oraz przeglądy po upływie czasu gwarancji. Mamy ponad 35 letnie na rynku. W latach 2018–2022 r. zrealizowaliśmy ponad 50 projektów fotowoltaicznych, w tym instalacje na gruncie i na dachach o łącznej mocy powyżej 10 MW.

Co oferujemy?

Efektywność energetyczną w każdym aspekcie bazującą na sprawdzonych rozwiązaniach, dostosowany do potrzeb firmy i „szytych na miarę”. Kompleksowe wsparcie według potrzeb i wymagań inwestora, w tym:

naziemne oraz dachowe farmy fotowoltaiczne

elektrownie słoneczne na własny użytek

elektrownie słonecznie w połączeniu z systemami magazynowania energii

Audyty, projekty i wykonawstwo instalacji opartych na pompach ciepła, systemach kogeneracji itp.

OPŁACALNOŚĆ i UZYSKI EKOLOGICZNE

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 700 kWp

1 900 000 zł
*netto

Początkowy nakład inwestycyjny

825 000 zł

Średnia roczna oszczędność
dzięki instalacji

Średnie oszczędności roczne = oszczędność na zakupie energii (0,95 zł/kWh + 3% rr.) + sprzedaż nadwyżek energii do sieci – koszt eksploatacji

3,5 roku

Okres zwrotu z inwestycji (PP)

30%

Prosta stopa zwrotu (SRR)

347 620 kg

Redukcja emisji dwutlenku węgla (CO2) rocznie

430 kg

Redukcja emisji tlenku azotu (SOX/SO2) rocznie

380 kg

Redukcja emisji tlenku siarki (NOX/NO2) rocznie

180 kg

Redukcja emisji tlenku węgla (CO) rocznie

20 kg

Redukcja emisji pyłu całkowitego rocznie

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej

Wybrane realizacje

Na ziemi, na dachu czy na elewacji – specjalizujemy się w realizowaniu nawet najbardziej wymagających projektów. Zawsze proponujemy najkorzystniejsze rozwiązania – dopasowane do konkretnych potrzeb i możliwości.

Finansowanie i dotacje na modernizacje energetyczne dla firm i przemysłu

Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną w firmie, ale zastanawiasz się, jaka forma finansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Leasing? Kredyt? Opcji dofinansowania jest naprawdę wiele. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc!
Pomagamy w wyborze opcji dofinansowania uwzględniającej indywidualne potrzeby i możliwości firmy. Niezależnie od tego, czy preferujesz leasing, kredyt czy inną formę finansowania, możemy zaproponować Ci rozwiązanie, które pozwoli Ci zrealizować Twój cel.

Nie trać czasu na szukanie informacji i porównywanie ofert samodzielnie.

Skontaktuj się z nami i zacznij korzystać z pełnego potencjału energii odnawialnej w Twojej firmie

Postaw nam Dowolne pytanie

Porozmawiajmy jak INERGIS może wspomóc Twój biznes w realizacji celów ESG i budowaniu konkurencyjność kosztowej Twoich produktów. Wspieramy firmy na terenie całej Polski.

Zostaw nam informację w formularzu a umówimy się z Tobą na 30 minutową darmową konsultację.

Możesz zadać nam dowolne pytanie związane z fotowoltaiką w biznesie. Zastanawiasz się jakich uzysków się spodziewać? jakie moduły są najlepsze? Jaki jest koszt inwestycji? a może chcesz wiedzieć jaka musi być odległość między rzędami modułów lub co zrobić żeby instalacja spełniała wymogi ubezpieczyciela?

Wypełnij formularz i wykorzystaj spotkanie z nami na poszerzenie swojej wiedzy.

Patryk Pytlowski

Doradca techniczno-handlowy