Pompy Ciepła

AUTORYZOWANE CENTRUM SPRZEDAŻY

POMP CIEPŁA MIDEA

Dobierzemy najlepszą pompę ciepła dla Twojego domu/ firmy/ gospodarstwa.

Konsultacja oraz wizja lokalna w celu przygotowania oferty jest BEZPŁATNA!

SPLIT ALL IN ONE

System złożony z jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 190L oraz 240L. Jednostka zewnętrzna z modułem hydraulicznym połączona jest instalacją freonową.

Oferowany zakres wydajności: 4,0 – 12,0 kW

Pompy ciepła standardowo wyposażone są w sterownik przewodowy z menu w języku polskim oraz wbudowanym modułem WiFi. Za pomocą sterownika możliwe jest zarządzanie pracą całego systemu.

SPLIT

System składa się z dwóch modułów, jednostki zewnętrznej oraz zainstalowanego wewnątrz budynku modułu hydraulicznego. Oba moduły połączone są ze sobą instalacją freonową.

Oferowany zakres wydajności: 4,0 – 16,0 kW

MONO

System zawiera jeden moduł, który zamontowany jest na zewnątrz budynku. Jednostka zewnętrzna zawiera układ freonowy oraz hydrauliczny.

Oferowany zakres wydajności: 4,0 – 30 kW

ZBIORNIKI CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

VOLCANO Plus (Nowość):

podgrzewach i wężownica ze stali nierdzewnej

klasa energetyczna A

-nie wymaga stosowania anod magnezowych

4 wielkości: 200,250, 300 i 500L

– grzałka elektryczna 3 kW oraz zawór bezpieczeństwa w standardzie

  Pompy MITSUBISHI

  Mitsubishi Zubadan Hydrobox
                                   Mitsubishi Zubadan Cylinder

 Pompy ALPHA  INNOTEC

Seria Alira

To szeroki asortyment powietrznych pomp ciepła do ustawienia na zewnątrz lub wewnątrz budynku. W ofercie znajdują się pompy z modulacją mocy, funkcją chłodzenia oraz innowacyjne pracujące w oparciu o naturalny czynnik R290, czyli propan techniczny o doskonałych właściwościach termodynamicznych. Pompy z serii Alira są wydajnym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Poziom hałasu mają tak niski, że przestaje mieć to znaczenie. Seria posiada również modele osiągające wysokie temperatury na zasilaniu (do 70°C), idealne pod budynki modernizowane.

GRUNTOWE POMPY CIEPŁA    ALPHA INNOTEC

SERIA ALTERRA

Ogromna różnorodność produktów z tej serii pozwala na dobranie odpowiedniego typu do budynku, wygospodarowanego miejsca oraz kieszeni nabywcy. Wszystkie warianty osiągają wysokie temperatury zasilania i nadają się do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz do stosowania przy modernizacjach. Możliwe jest również połączenie z innymi systemami, np. instalacją solarną, fotowoltaiką czy wentylacją. Wiele spośród oferowanych urządzeń jest wyposażonych również w funkcję chłodzenia. Obsługa pompy ciepła jest bardzo prosta. Po wprowadzeniu swoich ustawień do regulatora, steruje on pompą w pełni automatycznie. Wszystkie operacje przeprowadza się za pomocą jednego pokrętła. Komfort użytkowania powiększa dostępna aplikacja, a więc zdalne sterowanie pompą oraz opcja podłączenia do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem. Najwyższej jakości materiały, innowacyjna technologia i estetyka wykonania od wielu lat są znakiem rozpoznawczym marki alpha innotec – Made in Germany.

Działanie pompy ciepła

Pompa ciepła  to urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię ze środowiska – z gruntu, z wody lub z powietrza. Tym sposobem nie mamy tutaj do czynienia z ubocznymi efektami procesu spalania, takimi jak spaliny. Jej instalacja nie wymaga zatem wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię, nie są również (w przypadku nowego budynku) ponoszone dodatkowe koszty związane z budową komina, ani z zakupem i przechowywaniem opału.

W pompach ciepła zachodzą procesy termodynamiczne, które umożliwiają przetworzenie energii pierwotnej – czyli takiej pobranej z przyrody – i dostarczenie jej do wybranej instalacji grzewczej. Oczywiście w tym celu konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego nośnika, by energia faktycznie mogła zostać rozdystrybuowana. Zasilanie zazwyczaj stanowi prąd elektryczny bądź gaz. W związku z tym płacimy jedynie za rachunki za transport energii, co pozwala znacząco obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, które zazwyczaj stanowi jeden z najważniejszych elementów wchodzących w skład utrzymania domu.

W razie zainteresowania pompami ciepła zapraszamy do kontaktu – sprawnie realizujemy instalacje i dokładamy wszelkich starań, by taki system grzewczy spełnił oczekiwania naszych klientów.

Ogrzewanie pompą ciepła – korzyści

Pompy ciepła to przede wszystkim rozwiązanie ekologiczne, które redukuje ilość niebezpiecznych substancji emitowanych do atmosfery. Jednocześnie mamy pełną gwarancję uzyskania odpowiedniego poziomu temperatury wewnątrz budynku. Pompa ciepła może zatem z powodzeniem zastąpić tradycyjną instalację grzewczą, choć jeszcze do niedawna była uważana jedynie za urządzenie wspomagające, które samodzielnie nie dostarczy pożądanych ilości energii.

Pompa ciepła pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Nie tylko nie wymaga poszukiwań paliwa w dobrej jakości i w przystępnej cenie, ale też nie jest potrzebna specjalistyczna obsługa dzięki możliwości automatycznego zaprogramowania temperatury. Wdrożenie takiej metody dostarczania ciepła umożliwia zwiększenie oszczędności już na etapie budowy domu, ponieważ w projekcie nie musi zostać ujęte miejsce na magazynowanie opału, nie jest także potrzebna budowa komina.

Inergis S.A. instaluje pompy ciepła i gwarantuj ich długą żywotność oraz niską awaryjność. Wykorzystujemy  urządzenia oraz materiały renomowanych producentów zapewniając solidne oraz wytrzymałe instalacje.

Pompy ciepła Częstochowa – tanie ogrzewanie

Przyjazna dla środowiska naturalnego, ekonomiczna, a przy tym bezproblemowa w codziennym użytkowaniu – właśnie tak można podsumować pompę ciepła. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie takim systemem grzewczym stale wzrasta.

Pompy ciepła to doskonałe połączenie wydajności i skuteczności przy jednoczesnym zmniejszeniu bieżących wydatków. Koszty instalacji zwracają się w ciągu maksymalnie kilku lat. Pompa może funkcjonować jako jedyna jednostka grzewcza lub też wspomagać pracę innych urządzeń. To sprawia, że znajdzie ona swoje zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w przypadku termomodernizacji starszych budynków.

Zajmujemy się nie tylko montażem i podłączeniem pomp ciepła, ale udzielamy także przydatnych wskazówek dotyczących ich obsługi i codziennej eksploatacji. Posiadamy własną grupę serwisową, więc na przegląd nie musisz długo czekać.

POMPY CIEPŁA 2022

– pobierz bezpłatny poradnik